Nejbližší termín

19. 6. 2024
počet dnů: 1
Křenová 409/52, Brno
5990 Kč + DPH

O kurzu

Celní řízení jako nedílná součást logistických procesů při zahraničním obchodování se zaměřením na původ zboží.

Kurz je součástí uceleného bloku vzdělávacích kurzů s celní problematikou (1, 2, 3), který si klade za cíl přiblížit posluchačům zákoutí celní problematiky. V současné době, kdy firmy profitují na vývozu zboží mimo území Unie, nebo se naopak stávají závislé na nákupu surovin, polotovarů či výrobků mimo území Unie, roste význam rizik, která s takovým obchodováním mohou vzniknout. I zde platí, že kdo je připraven, není překvapen.

 

Původ zboží hraje v zahraničním obchodě velký význam. V této části kurzu se naučíte stanovit původ zboží podle nepreferenčních pravidel. Budete umět definovat, jaký původ zboží má Váš výrobek, který vyrábíte. Současně budete umět reagovat na dotazy Vašich zákazníků, pokud se na původ Vámi dodávaného zboží dotazují. Naučíte se rovněž správně vyplnit Dodavatelské prohlášení.

 

V případě, kdy je Vaším obchodním partnerem některá ze zemí, s níž má EU uzavřenu preferenční dohodu, budete umět ověřit podmínky, jestli Vámi dodávané zboží může být vyvezeno společně s preferenčním důkazem původu, který v mnohých případech zajistí sníženou sazbu cla pro dovoz do země a úsporu nákladů Vašich zákazníků.

Pro koho je kurz určen a co je v jeho ceně

 •   pro obchodníky
 •   pro osoby na pozicích celních deklarantů
 •   pro účetní
 •   pro managery logistiky

 

Obecně pro pracovníky, v jejichž pracovní náplni může být přímá komunikace s celními úřady, komunikace se zástupci v celním řízení, uzavírání obchodních transakcí ve vztahu k zemím mimo EU a další osoby, které mají zájem získat informace o tom, jak celní řízení probíhá.

 

Na každém kurzu má účastník k dispozici materiály v tištěné podobě, které rovněž po jeho absolvování dostává zpravidla do týdne e-mailem v podobě elektronické společně s osvědčením o absolvování. V průběhu kurzu budou malé přestávky, ve kterých se budou moci účastníci občerstvit, samozřejmě bude také hodinová přestávka na oběd. Náklady na oběd, občerstvení a materiály jsou již v ceně kurzu.

 

Tento kurz si můžete objednat také jako „firemní školení na míru“.

U INCOMPANY kurzu nebo semináře pro předem dohodnutý počet osob dané firmy, problematiku k řešení a časový rozvrh, je cena, termín a rozsah naprosto individuální. V případě zájmu nám napište vaše požadavky přes kontaktní formulář níže.

Co Vám předáme / co Vás naučíme

 • Preferenční a nepreferenční původ zboží.
 • Přehled preferenčních vztahů EU platných pro rok 2022/2023.
 • Vybrané preferenční dohody.
 • Základní legislativa, používané pojmy.
 • Důkazy původu v jednotlivých dohodách: způsob jejich vyplňování, podklady pro jejich získání, možnosti zjednodušených postupů (schválený vývozce).
 • Status zboží, důkazy statusu.
 • Původ ve vnitrounijním obchodě: dodavatelské prohlášení.

Rozsah školení: 1 den ( vždy v čase 09:00 - 16:00 hod. )

Kdo vás bude učit?

Termíny & objednávka

19. 6. 2024
počet dnů: 1
Křenová 409/52, Brno
5990 Kč + DPH

Poptat INCOMPANY kurz

  * - povinné údaje