O lektorovi

Ing. Alena Lašková, MSc, MSt (Oxon) je lektorka vědecky ověřených programů založených na mindfulness vytvořených Oxfordskou univerzitou.

Alena prošla výcvikem Mindfulness-based Cognitive Therapy (MBCT) na University of Exeter a University of Oxford, kde vystudovala magisterské studium v MBCT s oceněním „Distinction“. V roce 2023 zahajuje doktorské studium na katedře psychiatrie na University of Oxford, kde byla také vybrána jako praktikantka lektorka pro výcvik nových učitelů mindfulness. V rámci studia učila v The Mindfulness Project v Londýně a rozšířila si vzdělání s The Oxford Mindfulness Foundation. Praxi mindfulness se věnuje od roku 2002 a učí pod supervizí expertů ve Velké Británii. V České Republice učí na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity program Mindfulness pro život.

Alena je lektorka mindfulness se srdcem logistika. Vystudovala logistiku a management dodavatelského řetězce na Cranfield University ve Velké Británii a dvacet let pracovala v rodinné logistické firmě na různých pozicích. Díky této zkušenosti a setkávání se s logistiky u nás i ve světě pochopila nejenom některé každodenní problémy které musí řešit, ale také to, že pořádání kurzů osobního rozvoje ve firmách je křehká záležitost a vyžaduje hlavně zdravý selský rozum.

Pedagogické zkušenosti nasbírala na Masarykově univerzitě kde učí a na University of Oxford kde asistuje při výuce.

„Tak jako nás logistika učí pochopit chaos a dávat mu řád, stejně tak nás mindfulness učí porozumět přirozenosti našeho jednání a vytvořit si tak prostor pro vhodnou odpověď místo automaticky naučených reakcí. Špičkoví logistici, které jsem poznala, mají mindfulness doslova pod kůží.“ – Alena Lašková