Nejbližší termín

25. 6. 2024
počet dnů: 1
Křenová 409/52, Brno
5990 Kč + DPH

O kurzu

Když v roce 2011 představila na veletrhu v Německu společnost SIEMENS koncept INDUSTRY 4.0, na kterém pracovala na základě zadání německé vlády, byl tento přijat s nadšením, které rezonovalo v podobě dvouleté přípravy oficiální podoby, která na stejném místě v roce 2013 zahájila oficiální start INDUSTRY 4.0 jako další, již čtvrté průmyslové revoluce, postavené shodně jako všechny předchozí na zvyšování objemu výroby při snižování nákladů s ní spojených. S oficiálním startem byly otevřeny i penězovody umožňující firmám a společnostem nákup technologií, jejichž vlastnictvím a používáním mělo být INDUSTRY 4.0 dosaženo.

 

Ve stejném roce poprvé došlo k poukázání na nedostatky INDUSTRY 4.0, mezi které patřila absence řešení pro lidi, resp. pro ČLOVĚKA, jenž byl v konceptu INDUSTRY 4.0 nahrazen robotem, cobotem, č. jinou technologií. Zároveň bylo poukázáno, že nadměrná výroba bude generátorem nadměrného množství odpadů a bude vést k plýtvání zdroji. Vznikl INDUSTRIAL UPCYCLING, který řešil druhý zmíněný problém. Po jeho aplikaci a zjištění, že funguje v mnohem větším než předpokládaném měřítku, byla 1.12. 2015 představena INDUSTRY 5.0, jež na rozdíl od průmyslových revolucí necílí na objemy, ale efektivitu. Vznikla tak PRVNÍ PRŮMYSLOVÁ EVOLUCE ŘÍZENÁ ČLOVĚKEM, která o sedm let od vzniku byla jmenována členy velké čtyřky NEJVĚTŠÍM GLOBÁLNÍM PRŮMYSLOVÝM TRENDEM STOLETÍ.

 

O tom jak, proč a s jakými nástroji se pracovalo, jaké jsou nástrahy i náklady implementace a jaký je budoucí vývoj REVOLUCE i EVOLUCE si představíme v tomto kurzu.

Pro koho je kurz určen a co je v jeho ceně

Kurz je určen pro majitele, jednatele a členy vedení společností, kteří si přejí být informováni o skutečnostech ovlivňujících vývoj jejich společnosti, stejně jako pro pracovníky mající na starosti inovace, logistiku, výrobu či obchod, a kteří budou přímou součástí změn a transformace.

 

Na každém kurzu má účastník k dispozici materiály v tištěné podobě, které rovněž po jeho absolvování dostává zpravidla do týdne e-mailem v podobě elektronické společně s osvědčením o absolvování. V průběhu kurzu budou malé přestávky, ve kterých se budou moci účastníci občerstvit, samozřejmě bude také hodinová přestávka na oběd. Náklady na oběd, občerstvení a materiály jsou již v ceně kurzu.

 

Tento kurz si můžete objednat také jako „firemní školení na míru“.

U INCOMPANY kurzu nebo semináře pro předem dohodnutý počet osob dané firmy, problematiku k řešení a časový rozvrh, je cena, termín a rozsah naprosto individuální. V případě zájmu nám napište vaše požadavky přes kontaktní formulář níže.

Co Vám předáme / co Vás naučíme

  • V kurzu Vám předáme nejen podklady a informace důležité pro další zdravý a udržitelný rozvoj Vaší společnosti, ale i nástroje, jak INDUSTRY 5.0 principy využít ke zvýšení tržní hodnoty a odolnosti společnosti, s cílem dlouhodobého posílení firemní kultury, a to až do rozsahu celého subdodavatelského, ale i zákaznického řetězce. Budete odcházet nejen se znalostí těchto principů, ale ani pojmy jako ESG, SDG, GREEN DEAL, DEGROWTH, CARBON EMISSION TRADING a mnohé další Vám již nebudou hrozbou, ale výzvou.

Rozsah školení: 1 den ( vždy v čase 09:00 - 16:00 hod. )

Kdo vás bude učit?

Termíny & objednávka

25. 6. 2024
počet dnů: 1
Křenová 409/52, Brno
5990 Kč + DPH

Poptat INCOMPANY kurz

    * - povinné údaje